< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=641140479061166&ev=PageView&noscript=1" />

2026 Outdoor kampeermeubeltrends voor Europese en Australische retailers

Apr 22, 2026

Laat een bericht achter

DeOutdoor kampeermeubeltrends 2026Het landschap in heel Europa en Australië wordt hervormd door twee krachtige, aanhoudende vraagvectoren: de snelle expansie van de caravan- en campercultuur op het continent, en de diepgewortelde kampeerlevensstijl van Australië, die nu jaarlijks goed is voor meer dan 60 miljoen binnenlandse kampeernachten. Voor inkoopdirecteuren bij winkelketens en distributiebedrijven betekent dit één ding - het koopvensterGroothandel in kampeermeubelenbestellingen verschuiven eerder op de kalender, en SKU-assortimentstrategieën moeten tegelijkertijd rekening houden met drie verschillende consumentensegmenten.

 

Als eenfabrikant van kampeermeubelsMet een door BSCI-gecontroleerde fabriek die sinds 1997 jaarlijks meer dan 2 miljoen eenheden produceert, heeft Sunwee Outdoor deze verschuivingen gevolgd via directe OEM-partnerschappen met grote Europese outdoorretailers en Australische hardwareketens. In dit artikel wordt uiteengezet wat er in 2026 - uit containers wordt verplaatst en hoe u uw catalogus dienovereenkomstig kunt samenstellen.

 

Caravan- en campercultuur in Europa: de voornaamste vraagdriver

 

De Europese caravanindustrie produceerde in 2024 265.000 eenheden, waarbij Duitsland, Frankrijk en Nederland 60% van de nieuwe registraties voor hun rekening namen. Elke eenheid die van een productielijn in Ulm of Angers rolt, creëert een stroomafwaartse vraag naar compact, opvouwbaar tuinmeubilair. De gemiddelde Europese caravaneigenaar koopt binnen het eerste jaar van bezit drie tot vijf kampeermeubels -, meestal een stoel, een tafel en een opbergoplossing.

 

Dit is geen seizoensgebonden impulsaankoop. Het is gepland, herhaalde aanbestedingen. Detailhandelaren in de DACH-regio en de Benelux melden dat het percentage bevestigingspunten voor kampeermeubilair op het -verkooppunt- is gestegen van 18% in 2020 naar 34% in 2025. De productvereisten zijn specifiek:

 

  • Draagvermogen minimaal 120 kg- Europese consumenten verwachten dat stoelen geschikt zijn voor twee volwassenen
  • Opgevouwen afmetingen minder dan 70 cm- opslagruimte in caravankluisjes is beperkt
  • Poeder-gecoate roest-bestendige afwerking- kamperen aan de kust in Kroatië en Zuid-Frankrijk vereist een duurzame-luchtlucht

 

De Australische caravankampeergolf: volume en seizoensinvloeden

 

De Australische binnenlandse toeristenmarkt telde in 2024 62,4 miljoen kampeernachten, een stijging van 14% ten opzichte van het niveau van vóór de-pandemie. Het belangrijkste verschil met Europa: Australische kopers geven prioriteithittebestendigheid en UV-stabiliteitin stofselectie. 600D Oxford-stof met PU-coating en UPF 50+-behandeling is de basisspecificatie voor de Australische markt. Stoelen die na één zomer op het strand verkleuren of verslechteren, worden op schaal teruggebracht.

Ook Australische retailers hanteren een omgekeerd seizoen. De piekbestellingen voor kampeermeubilair lopen van augustus tot en met november - zes maanden vóór de Europese voorjaarsaankoopperiode. Aleverancier van kampeermeubelsdie gespreide productieruns over beide halfronden mogelijk maakt, biedt een echt voordeel in de toeleveringsketen.

info-512-512

De verschuiving van enkele stoelen naar volledige kampeermeubelsets

 

Vijf jaar geleden bestelde de gemiddelde Europese outdoorretailer kampeerstoelen als zelfstandige categorie. In 2026 is het dominante ordepatroon hetvolledige kampeermeubelset: één stoel + één tafel + één opbergkast + één kinderbedje per gezin. Deze verschuiving wordt veroorzaakt door twee factoren:

Efficiëntie van winkeldisplays- detailhandelaren kunnen een complete 'campingconfiguratie' verkopen tegen een hogere gemiddelde bestelwaarde (AOV)

Consumentengemak- kopers geven de voorkeur aan een bijpassende esthetiek en consistente bouwkwaliteit voor alle onderdelen

 

 

 

De SKU-implicaties zijn aanzienlijk. Detailhandelaren die voorheen 8 tot 12 stoel-SKU's hadden, hebben nu 30 tot 50 SKU's nodig voor stoelen, tafels, kasten en kinderbedjes. Dit is waar de inkoop van een singlefabrikant van kampeermeubelsmet multi{0}}productiemogelijkheden wordt operationeel cruciaal. Het consolideren van leveranciers verlaagt de containerkosten, vereenvoudigt de kwaliteitscontrole en verkort de doorlooptijden.

Familiekamperen stimuleert de groei in tafels, kasten en kinderbedjes

 

Het gezinskampeersegment is de snelst-groeiende categorie in beide markten. In tegenstelling tot solo- of koppelkampeerders hebben gezinnen het volgende nodig:

  • Kampeertafelsmet stabiele, wind{0}}bestendige poten en een oppervlak van minimaal 60×60 cm
  • Kampeerkastenmet waterdichte PVC-voeringzakken en versterkte deurscharnieren voor keukenopslag
  • Kampeerbedjesmet draagvermogen van meer dan 150 kg en verhoogde slaaphoogte om bodemvocht te voorkomen
Productcategorie Doelgewichtcapaciteit Framemateriaal Stofspecificatie Gevouwen lengte Typische MOQ
Campingstoel 120–150 kg 7075 aluminiumlegering of 22 mm stalen buis 600D Oxford met PU-coating 60–70 cm 500 eenheden
Kampeertafel Oppervlaktebelasting 30 kg 22 mm gepoeder-gecoat staal N.v.t. (mesh of aluminium bovenkant) 70–80 cm 300 eenheden
Campingkast 25 kg plankcapaciteit Frame van stalen buizen van 22 mm 600D Oxford + PVC waterdichte voering 65cm 300 eenheden
Campingbedje 150–200 kg 25 mm versterkte stalen buis 600D Oxford- of polyestergaas 80–90 cm 300 eenheden
info-450-605

Drie parallelle productlijnen: zwaar-duty, comfort en lichtgewicht

 

 

De markt van 2026 convergeert niet op één enkel productarchetype. In plaats daarvan groeien er drie verschillende productlijnen parallel, die zich elk op een ander consumentenprofiel richten:

 

1. Zwaar-zwaar/hoog draagvermogen- Doelgroep: Australische kampeerders in de outback, Europese campereigenaren. Frame: stalen buizen van meer dan 25 mm met poeder-gecoate afwerking. Draagvermogen: 150 kg+. Stof: 600D Oxford of zwaarder. Deze producten geven prioriteit aan duurzaamheid boven draagbaarheid.

 

2. Comfort-Gericht/ergonomisch ontwerp- Doel: Gezinskampeerders, gebruikers met verlengd- verblijf. Kenmerken: Verstelbare rugleuningen (meerdere standen), armleuningen met bekerhouders, vulling voor de lendensteun, verhoogde zithoogte. Frame: 22 mm staal of 7075 aluminiumlegering. Deze producten hebben een prijspremie van 20-35% ten opzichte van standaardmodellen.

 

3. Lichtgewicht / ultralicht- Doelgroep: backpackers, fiets-toeristen, gewicht-bewuste kampeerders. Frame: 7075 aluminiumlegering met dun-wandige buizen. Gewicht: minder dan 1,5 kg per stoel. Stof: 210D–420D ripstop-nylon. Deze producten vullen de kloof tussen traditionele kampeerspullen en ultralichte backpackuitrusting.

 

Een goed-gestructureerde winkelcatalogus moet alle drie de regels bevatten. De zware- lijn stimuleert het volume en de marge; de comfortlijn zorgt voor premium positionering; de lichtgewichtlijn omvat het groeiende segment van avontuurlijke-sportcrossovers.

Hoe importeurs hun SKU-assortiment voor 2026 moeten plannen

 

Op basis van productiegegevens van de OEM-partners van Sunwee is de volgende SKU-toewijzing optimaal gebleken voor middelgrote-tot-grote outdoorwinkels:

Marktsegment Stoelen (%) Tabellen (%) Kasten (%) Kinderbedjes (%) Gem. Containermix
Europese caravan 45% 25% 20% 10% 1×40HQ: 8.000–12.000 eenheden
Australische familie 35% 30% 20% 15% 1×40HQ: 7.000–10.000 eenheden
Lichtgewicht / avontuur 60% 20% 10% 10% 1×40HQ: 10.000–15.000 eenheden

De planning van de doorlooptijd is net zo belangrijk. Voor het Europese lenteseizoen (levering maart-mei) zou de productie in januari-februari voltooid moeten zijn. Voor het Australische zomerseizoen (aanvoer november-januari) zou de productie zich moeten richten op augustus-september. Aleverancier van kampeermeubelsmet een door BSCI-gecontroleerde faciliteit en een productiecapaciteit van 200,000+ m² kunnen beide vensters worden geplaatst zonder kwaliteitsverlies.

 

 

Inkoop uit meerdere-categorieën: waarom consolidatie belangrijk is

 

Detailhandelaren die stoelen uit de ene fabriek, tafels uit een andere fabriek en kasten uit een derde fabriek betrekken, worden geconfronteerd met nog grotere inefficiënties:

Meerdere containerzendingen - hogere vrachtkosten per-eenheid

Inconsistente kwaliteitsnormen - verschillende fabrieken gebruiken verschillende framediktes, stofkwaliteiten en stikspecificaties

Verlengde doorlooptijden - het coördineren van leveringen van meerdere leveranciers voegt 4 tot 8 weken toe aan de inkoopcyclus

Gefragmenteerde after{0}}sales support - garantieclaims en vervangingsonderdelen vereisen het beheer van meerdere leveranciersrelaties

De productiefaciliteit van Sunwee Outdoor produceert het complete assortiment - kampeerstoelen, kampeertafels, kampeerkasten en kampeerbedjes - onder één dak. Dit maakt single-gemengde container-SKU-verzendingen, uniforme kwaliteitscontroleprotocollen en één enkel contactpunt voor OEM/ODM-ontwikkeling mogelijk.

info-600-642

Ontdek het volledige assortiment

 

Blader door onze volledige catalogus vanander kampmeubilairopties, inclusiefcamping tafelsmet gaas en aluminium bladen,camping kastenmet waterdichte voeringen, enkampeerbedjesbelastbaar tot 200 kg. Voor de laatste productontwikkelingen, bekijk onzenieuwe ontwerpencollectie wordt elk kwartaal bijgewerkt met OEM-exclusieve modellen.

 

Veelgestelde vragen

Vraag: Wat is de minimale bestelhoeveelheid voor een gemengde-SKU-container met stoelen, tafels en kasten?

A: Sunwee accepteert gemengde-SKU-bestellingen vanaf 500 eenheden per productcategorie binnen een enkele 40HQ-container. Hierdoor kunnen detailhandelaren meerdere productlijnen testen en tegelijkertijd concurrerende prijzen per eenheid- behouden. Bij het laden van een volledige container kunnen doorgaans 8.000 tot 12.000 eenheden worden geladen, afhankelijk van de productafmetingen.

Vraag: Kan de 600D Oxford-stof die op Sunwee-kampeermeubilair wordt gebruikt tegelijkertijd voldoen aan de Europese REACH- en Australische UV-normen?

EEN: Ja. Sunwee's standaard 600D Oxford-stof met PU-coating is getest op REACH-conformiteit (EU-verordening EC 1907/2006) en behaalt een UPF 50+-classificatie volgens AS/NZS 4399:2017. Dezelfde stofspecificatie bedient beide markten zonder aanpassingen, waardoor de inkoop wordt vereenvoudigd voor detailhandelaren die in verschillende regio's actief zijn.

Vraag: Welk framemateriaal moet ik kiezen voor de Australische markt - staal of 7075 aluminiumlegering?

A: Voor productlijnen die gericht zijn op zwaar- comfort- en gericht zijn op Australische caravanbezitters, bieden 22–25 mm gepoeder-gecoate stalen buizen de beste prijs-tot-gewicht- capaciteitsverhouding (120–150 kg capaciteit). Voor het lichtgewichtsegment reduceert de 7075 aluminiumlegering het gewicht van de stoel tot minder dan 1,5 kg, terwijl de capaciteit van 100 kg behouden blijft. Sunwee produceert beide en kan u aanbevelen op basis van uw prijspositionering.

Vraag ons Sunwee tuinmeubilair 2026 Cat

 

Aanvraag sturen
je droomt het, we ontwerpen het
Fujian Sunwee Outdoor Co., Ltd
Neem contact met ons op